Bezplatné zasílání novinek e-mailem
  • Domů
  • Přidat do oblíbených
  • Mapa stránek
 

Ebola v Ugandě pod kontrolou 13.08.12

3968

Šíření viru ebola, který si v uplynulých týdnech na západě Ugandy vyžádal zřejmě 19 lidských životů, se zdravotníkům podařilo dostat pod kontrolu. Podle britské BBC o tom informovala organizace Lékaři bez hranic (MSF).
 

 „Za posledních jedenáct dnů jsme neměli laboratorně potvrzený případ úmrtí na ebolu," řekl BBC epidemiolog MSF Paul Roddy. Pro to, aby se dalo mluvit o tom, že se nákaza zastavila, je třeba 42denní období bez nových potvrzených případů, dodal Roddy.
Tentokrát se nemoc začala šířit z města Kagadi ležícího na západě Ugandy. Podle Roddyho je možné, že se virus přenesl z místních netopýrů na opice, které se pak staly kořistí lovců.
Ebola se projevuje jako krvácivá horečka a patří k nejnebezpečnějším chorobám na světě. Přenáší se tělesnými tekutinami včetně slin a zatím proti ní neexistuje účinný lék. Její projevy se léčí antibiotiky, přípravky proti bolesti a prostředky, které mají posílit obranný systém pacienta. Nemoci podléhá téměř 70 procent nakažených.
Uganda měla za posledních dvanáct let velké problémy s ebolou třikrát. V roce 2000 zabila 224 lidí z celkových 425 nakažených.
čtk

 

Diskuse

Vložit komentář