Bezplatné zasílání novinek e-mailem
  • Domů
  • Přidat do oblíbených
  • Mapa stránek
 

Zdravotnické noviny slaví 60 let 13.07.12

3865

Čtoucím pozdrav!  

S úvodníkem tohoto názvu vyšlo téměř přesně před 60 lety – 21. července 1952 – první číslo Zdravotnických novin, které vznikly přejmenováním svého předchůdce, časopisu Sociální
a zdravotnická práce. Ten vycházel jako periodikum revolučního odborového hnutí zaměstnanců sociální a zdravotní služby, k němuž se posléze jako spoluvydavatel Zdravotnických novin přidalo ministerstvo zdravotnictví.
Zdravotnické noviny nebyly časopisem čistě odborným, dnešnímu čtenáři tedy jeho stránky velmi dobře dokumentují dobové tendence zejména pokud jde o míru, v jaké byla odborná problematika medicínská a zdravotně-sociální podbarvena politickými filiacemi. V tomto ohledu se dosti výrazně lišila šedesátá léta od let padesátých, sedmdesátých a osmdesátých, dlužno ale uznat, že snahou redakce, ať už pracovala v jakémkoli složení, bylo vždy v mezích možností dostát především zpravodajským povinnostem.
Rozhodli jsme se čtenářské obci nabídnout jakousi sondu do šedesátileté historie novin, pohled na jejich cestu k podobě, která jako jediná má rozumné oprávnění – k médiu, které nezaujatě informuje o všem, co souvisí se zdravotnictvím a medicínou.
Až do konce letošního roku si laskavý čtenář bude moci v každém čísle Zdravotnických novin přečíst ukázky z jejich produkce v uplynulých desetiletích a věříme, že to pro něj bude podnětem někdy k zamyšlení, někdy i k pousmání.

Vaše redakce

 

Diskuse

Vložit komentář