Bezplatné zasílání novinek e-mailem
  • Domů
  • Přidat do oblíbených
  • Mapa stránek
 

Ministerstvo zdravotnictví bere snahy o větší "transparentnost" velmi vážně 27.07.12

3916

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo 27. července tiskovou zprávu reagující na vyjádření zástupců ODS k transparentnosti nadstandardů ve zdravotnictví.
Zprávu publikujeme v plném znění:

Ministerstvo zdravotnictví ČR je překvapeno dnešní tiskovou konferencí ODS a některými vyjádřeními zástupců Občanské demokratické strany k nízké transparentnosti při určování nadstandardů ve zdravotnictví a ne zcela jim rozumí. V úterý 24. července 2012 proběhlo první jednání Pracovní skupiny pro posouzení návrhů na ekonomicky náročnější variantu zdravotních služeb, na kterou byli přizváni zástupci všech zainteresovaných institucí a organizací. Veškeré informace z tohoto jednání jsou volně k dispozici na internetových stránkách ministerstva:http://www.mzcr.cz/dokumenty/probehlo-prvni-jednani-pracovni-skupiny-k-ekonomicky-narocnejsim-variantam-zdrav_6575_1.html.

"Mrzí mě, že na dnešní tiskové konferenci ODS zazněly informace, které svědčí buď o neinformovanosti mluvčích, nebo o účelové propagandě proti ministru zdravotnictví," říká PhDr. Marek Ženíšek,Ph.D., první náměstek ministra zdravotnictví, a dodává: "My jsme otevřeni jakémukoli jednání a kdokoli z vedení ODS i výboru pro zdravotnictví mají u nás dveře otevřené. Rádi jim dodáme potřebné informace potvrzující transparentnost při určování nadstandardů ve zdravotnictví."

Ministerstvo zdravotnictví při stanovování nadstandardů ve zdravotnictví dbá o 100% transparentnost a stanovení jasných pravidel. Také proto zřídilo pracovní skupinu složenou ze všech zainteresovaných subjektů, která se bude pravidelně setkávat a o problematice nadstandardů diskutovat. Veškeré informace z těchto zasedání, včetně zápisů, jsou a budou vždy k dispozici na internetových stránkách ministerstva a hlasování je podle jednacího řádu veřejné. Samozřejmě, že ministerstvo zdravotnictví se na základě zkušeností, které vyplynou z jednání komise, nebrání zařadit přínosné změny.

 

Diskuse

Vložit komentář